Brand-tipy Srpen 2023

Jak vyjádřit hodnoty vaší značky a proč je to důležitéV dnešním článku se podíváme na důležitou součást budování značky – hodnoty značky. Hodnoty značky jsou vlastně takovým kompasem, který nám ukazuje, za čím naše značka stojí, jak se chová a jak má mluvit se svými zákazníky.

Co jsou hodnoty značky?

Hodnoty značky jsou souborem přesvědčení a principů, které řídí vaše podnikání. Definují, co je pro vaši značku důležité. Hodnoty značky jsou důležité pro vytváření silného vztahu se zákazníky a pro odlišení od konkurence.

Hodnoty vaší značky jsou kompasem, který vás vede v chaotickém světě podnikání.

Jak definovat hodnoty značky?

    1. Zamyslete se nad tím, co je pro vás důležité: Jaké jsou klíčové principy, které řídí vaše podnikání? Co je pro vás jako podnikání nejdůležitější?
    2. Porozumějte svým zákazníkům: Jaké hodnoty jsou pro vaše zákazníky důležité?
    3. Definujte své vlastní hodnoty: Definujte soubor hodnot, které vaše značka zastává.
    4. Komunikujte své hodnoty: Jakmile jste definovali své hodnoty, je důležité, aby byly zřetelné ve všem, co děláte, od vašich produktů a služeb po vaši marketingovou komunikaci.

Hodnoty značky budují důvěru a přitahují zákazníky.

7 příkladů hodnot značky pro různé typy podnikání

1. Ručně vyráběné šperky

Hodnoty mohou zahrnovat ruční práci, originalitu a kreativitu. Tyto hodnoty se mohou projevovat například tak, že každý kus šperku je jedinečný a vytvořený s láskou a péčí. Tyto hodnoty mohou být zahrnuty do fotografií a popisů produktů, které zdůrazňují ruční práci a originalitu.

2. Poskytovatel IT služeb

Hodnoty jako inovace, spolehlivost a vysoká kvalita služeb mohou být zahrnuty do všech aspektů podnikání, například tím, že firma neustále sleduje nejnovější technologické trendy a zajišťuje, že jejich služby jsou vždy na špičkové úrovni.

3. Malá kavárna

Hodnoty kavárny mohou obsahovat kvalitu, přátelství a komunitu. Tyto hodnoty se mohou prezentovat například tak, že kavárna pečlivě vybírá kávu od lokálních dodavatelů, vytváří přátelskou atmosféru a pořádá komunitní akce, jako jsou večery s živou hudbou.

4. Restaurace s farmářskými produkty

Hodnoty mohou představovat kvalitu, udržitelnost a komunitu. Tyto hodnoty se mohou vyjadřovat například tak, že restaurace pečlivě vybírá dodavatele, kteří dodávají čerstvé a udržitelně vypěstované produkty, a vytváří menu, které odráží místní kuchyni a sezónní dostupnost surovin.

Hodnoty značky jsou tím, co dělá vaši reklamu silnou a přesvědčivou.

5. Agentura pro digitální marketing

Hodnoty mohou zahrnovat kreativitu, inovace a výsledky. Tyto hodnoty se mohou projevovat například tak, že agentura nabízí inovativní strategie a vždy se zaměřuje na dosažení měřitelných výsledků.

6. Obchod s outdoorovým oblečením

Hodnoty obchodu mohou prezentovat dobrodružství, kvalitu a udržitelnost. Tyto hodnoty je možné ukázat například tak, že obchod nabízí vysoce kvalitní oblečení a vybavení, které je navrženo pro outdoorové dobrodružství, a zároveň se zavazuje k udržitelným obchodním praktikám.

7. Firma na výrobu hraček

Hodnoty mohou zahrnovat radost, kreativitu a bezpečnost. Tyto hodnoty se mohou projevovat například tak, že firma vyrábí hračky, které podporují kreativní hru a jsou vyrobeny z bezpečných a netoxických materiálů.

Jak hodnoty značky ovlivňují vaše podnikání

Když znáte své hodnoty, je mnohem jednodušší vytvářet obsah pro vaše marketingové kampaně, příspěvky na sociálních sítích a komunikaci se zákazníky. Máte stanovené hodnoty značky? Podívejte se, jak vytvářet obsah pro budování značky.

Potřebujete s definováním hodnot značky pomoct? Neváhejte se na mě obrátit. Zúčastněte se mého workshopu nebo si vyberte individuální konzultaci a získejte doporučení na míru vašemu podnikání.

Potřebujete mne?

Autor článku

Martin Šimek

Potřebujete se na něco zeptat?

Zavolejte nám Napište E-mail

2020—2024 © Martin Šimek Ochrana osobních údajů